Free software - linkownia - dokumenty: pakiety biurowe, arkusze kalkulacyjne, bazy danych

poprzednia | główna | następna
Gnumeric

Rozbudowany arkusz kalkulacyjny z interfejsem podobnym do komercyjnego Excela z pakietu MS Office. Do pracy wymaga GTK+ (zintegrowane z plikiem instalacyjnym). Program posiada polski interfejs użytkownika.
Kexi

Program do tworzenia baz danych. Program darmowy, ale wyświetlający reklamy (adaware). Jest to wersja przygotowana przy współpracy OpenZone.pl i OpenOffice Polska. Do pracy wykorzystuje środowisko KDE. Jest całkowicie spolszczony.
OpenOffice.org - wersja ze spolszczonym interfejsem, pakiet posiada zainstalowane polskie słowniki.

OpenOffice.org Novell Edition - wersja do ściągnięcia po wcześniejszej darmowej rejestracji... pakiet posiada zainstalowane polskie słowniki i spolszczony interfejs użytkownika.

OpenOffice ux.pl - tutaj możesz pobrać wersję programu z polskim interfejsem użytkownika i dodanym polskim słownikiem.

Pakiet programów przydatnych w biurze, ale nie tylko. W skład pakietu wchodzą edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program bazodanowy, edytor tworzenia prezentacji, program do tworzenia rysunków i wykresów oraz  zaawansowany edytor formuł matematycznych.
IBM Lotus Symphony

Pakiet programów (edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i program do tworzenia prezentacji) bazujący na programie OpenOffice. Program posiada spolszczony interfejs użytkownika oraz możliwość doinstalowania polskich słowników do sprawdzania pisowni, które pobierzemy ze strony domowej programu.

LibreOffice

Pakiet biurowy bazujący na pakiecie OpenOffice. Zawiera edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i program do tworzenia prezentacji. Instalator zawiera spolszczenie pakietu oraz słowniki (też polski).

poprzednia | główna | następna