Free software - linkownia - Partycje: podział, tworzenie, kopie zapasowe, defragmentacja

[1][2][3]     poprzednia | główna | następna
Paragon Backup & Recovery™ Free Edition

Prosty w obsłudze program do klonowania dysków twardych oraz obrazów partycji dyskowych w tym partycji systemowych. Program posiada możliwość wykonania obrazu partycji systemowej z poziomu Windows oraz przywrócenia systemu za pomocą wcześniej wykonanej płyty startowej (też za pomocą startowego dysku USB) i obrazu partycji systemowej. Program podczas instalacji wymaga wpisania darmowego klucza, który uzyskamy po uprzedniej darmowej rejestracji.
FragExt

Program do defragmentacji wybranych, pojedynczych plików. Pokazuje też szczegółowe raporty dotyczące fragmentacji wskazanych plików (właściwości plików i nowa zakładka fragments).
JkDefragGUI

Program do defragmentacji dysków twardych. Nakładka graficzna (z dodatkowymi narzędziami) na program JkDefrag. Program posiada sporo opcji konfiguracyjnych, łatwy w obsłudze. Posiada możliwość defragmentacji dysku przy włączonym wygaszaczu ekranu. Posiada spolszczony interfejs użytkownika.
WinUtilities DiskDefrag

Program do defragmentacji dysku twardego. Przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs użytkownika. Program dostępny też w pakiecie z innymi narzędziami do optymalizacji systemu operacyjnego, pod nazwą WinUtilities Free Edition.
Cute Partition Manager

Proste w użyciu narzędzie do partycjonowania dysków twardych. Działa w trybie graficznym z wcześniej przygotowanej płyty startowej (CD/DVD).
Partition Logic

Narzędzie do zarządzania partycjami dysków twardych. Dzięki niemu możemy między innymi kasować, tworzyć i dzielić partycje. Ze strony www kopiujemy obraz w formacie (iso, img), dzięki któremu po skopiowaniu na dyskietkę lub płytę CD startujemy komputer i w trybie graficznym wykonujemy operacje na partycjach.
Parted Magic

Mini dystrybucja Linuksa, odpalana z płyty CD/DVD. Chociaż głównym zadaniem Parted Magic jest zarządzanie partycjami dysku twardego (tworzenie, usuwanie, miana rozmiaru) to z pomocą dostępnych narzędzi możemy wykonywać sporo innych czynności. Bez problemu możemy uruchomić internet, dostępne są narzędzia internetowe np. przeglądarka www, klient ftp, VNC Viewer. Możemy przeglądać pliki audio, pliki graficzne. Bez problemu możemy zapisać dane na zamontowanych partycjach windowsowych (też NTFS). Pełna lista dostępnych narzędzi dostępna jest na stronie producenta.
Diskeeper Lite

Darmowa wersja świetnego komercyjnego programu przeznaczonego do defragmentacji dysków twardych, też na partycjach z systemem plików NTFS.
[1][2][3]     poprzednia | główna | następna