Free software - linkownia - dane: szyfrowanie

poprzednia | główna | następna
TrueCrypt

Program do szyfrowania danych na dysku twardym. Za jego pomocą możemy stworzyć wirtualną, szyfrowaną partycję (dane są zapisywane do jednego pliku, który w łatwy sposób możemy odczytywać na innych komputerach z zainstalowanym TrueCrypt), do której dostęp będziemy mieli po jej zamontowaniu i podaniu hasła. Tak samo możemy zaszyfrować cały dysk twardy lub jego partycję. Programu możemy używać też np, do szyfrowania pamięci przenośnych typu pendrive. Program posiada polski interfejs użytkownika i jest bardzo prosty w obsłudze.
Drag'n'Crypt ULTRA

Prosty w użyciu program za pomocą którego zaszyfrujemy pliki i foldery. Pliki można szyfrować i deszyfrować za pomocą przeciągnij i upuść do widocznego na pulpicie okienka.
FreeOTFE

Program do szyfrowania danych. Podobnie jak w TrueCrypt tworzymy wirtualne partycje, na których przechowujemy dane. Żeby odczytać czy też zapisać dane, partycję musimy zamontować, a do tego trzeba znać hasło. Program bez problemu użyjemy na przenośnych dyskach USB.
KeePass Password Safe

Program do przechowywania haseł, a także do zarządzania nimi. Dane przechowywane są w bazie danych, która także zabezpieczona jest hasłem. Dzięki temu programowi możemy pamiętać tylko to jedno hasło. Posiada opcję Auto-Type, która pozwala na częściowe zautomatyzowanie wpisywania danych (loginów i haseł) do formularzy np. na stronie www. Program posiada spolszczony interfejs użytkownika.
DiskCryptor

Program do szyfrowania dysków (też przenośnych) i partycji dyskowych.
Password Safe

Program do przechowywania haseł. Wszystkie zapisane dane chronione są jednym głównym hasłem. Program posiada opcję Auto-Type, która pozwala na częściowe zautomatyzowanie wpisywania danych (loginów i haseł) do formularzy np. na stronie www. Program wygodny i prosty w użyciu.
poprzednia | główna | następna